POČET POLOŽEK: 0
Sledujte last minute slevy na Facebooku
 

TIPY A DOPORUČENÍ

Pár rad, jak si užít dovolenou na jachtě bez potíží
Zde naleznete pár tipů a rad, které Vám pomohou se připravit na Vaši dovolenou, včetně doporučení na seznam věcí, které byste rozhodně neměli zapomenout doma a také seznam věcí, které na loď rozhodně nebrat.


  • Důležité věci, které nenechte doma: krém na opalování (slunce v Chorvatsku je silnější než v ČR a k spálení dojde rychleji), pokrývka hlavy (uchrání Vás před úžehem a úpalem), sluneční brýle (slunce Vás bude oslňovat nejen přímo, ale i odrazem z mořské hladiny), plavky, ručník (většina společností je už nabízí v ceně pronájmu), kraťasy, trička, šaty. Pokud jedete na jaře nebo na podzim, bude se hodit i nepromokavá a větruodolná bunda a kalhoty.

  • Nezapomeňte si uzavřené boty. Využijete je hlavně při plavbě a pohybu po palubě. Snížíte tím riziko zranění.

  • Nebalte se do pevných kufrů. Na veškeré věci jsou na lodi úschovné protory a kufry by pak zbytečně zabíraly místo a snižovaly Vám komfort na lodi.

  • Voděodolné obaly na elektroniku se také hodí. Mohou Vám zachránit mobilní telefon, tablet nebo fotoaparát před zničením.

  • Pokud si chcete užít plného výkonu plachet Vaší lodě, přečtěte si něco o trimování hlavní plachty a kosatky od výrobce plachet North Sails.